Sezónní nabídka

 

dubáček zelený

křehký salát v zelené variantě

dubáček červený

Křehký salát vynikající chuti v červené variantě.
15Kč/ks

Endivie (eskarola)

Společně s ostatními druhy čekankových rostlin je cennou součástí salátů. Jsou mírně nahořklé, a tím povzbuzují sekreci slin. Protože endivie povzbuzuje i vylučování žluče, pomáhá tím čistit játra. Provokuje k činnosti i slezinu. Šťáva z endivie je užitečná pro zrakový orgán.

Friseé

Friseé je kadeřavý salát, který má jemně nahořklé aroma. Salát obsahuje vitamín C a provitamin A. 15 Kč/ks

ledový salát

Ledový salát pochází z Kalifornie. Je oblíbený pro svou křehkost, odolnost a neutrální chuť. Oproti jiným druhům salátů je velice vydatný. Větší hlávka vystačí na 6-8 porcí. Čerstvost ledového salátu poznáte podle zabarvení řezu na košťálu – pokud je plocha hnědá, byl salát sklizen už před nějakou dobou. Díky své kompaktnosti je mimořádně odolný. Dobře zabalený ve fólii vydrží v lednici i tři týdny.

cena 15 Kč/ks

Lollo biondo

Lollo biondo patří k atraktivním druhům salátu původem pocházejícím ze středomoří. Vyznačuje se kadeřavými světlezelenými listy. Lollo biondo má oproti Lollo rosso chuť jemnější a tónovanější. Tento salát se hodí zejména do míchaných salátů či jako obloha.Cena 15 Kč/ks

Lollo rosso

Lollo rosso patří k atraktivním druhům salátu původem pocházejícím ze středomoří. Vyznačuje se kadeřavými načervenalými listy. Jeho jemná chuť ze všeho nejvíc připomíná oříšky. Hodí se do míchaných salátů nebo jako obloha.
cena: 15  Kč/ks

Římský salát

Tento salát tvoří velké volnější a podlouhlé hlávky, které mají světle zelené až žlutozelené listy. Salát obsahuje velké množství vitamínu C a B. Římský salát spolu s parmezánem a krutony tvoří základ známého salátu César.
cena: 25 Kč/ks

Rukola

Rukola vytváří podlouhlé lístky, které mají štiplavě kořeněnou chuť. Rukola obsahuje velké množství hořčičných sinic, ale hlavně vitamín C a beta karoten. Rukola se většinou používá jako ostřejší doplněk jiných salátů, ale také v teplé kuchyni při přípravě rizota, těstovin či na pizzu.
Cena: 30Kč / 100g

špenát

v balení po 250g, 500g, 1kg
cena: 30Kč/ 250g

ředkvičky

10Kč / svazek

rajčata v BIO kvalitě

cena: 50kč/kg

crispy salát

Salát Crispy patří mezi nejmodernější saláty. Na trhu je teprve krátkou
dobu, ale získal si mnoho příznivců. Zaujme svými hluboce vykrajovanými
listy, které jsou podobné frisée. Na rozdíl od frisée má však velmi
jemnou chuť. Zelená varianta je bohatší na hořčík, který působí proti
stresu.

Previous

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Předmět zprávy

Vaše zpráva