Farmářské produkty

Tyto stránky jsou zaměřené na kvalitu, farmářství, přímý prodej a české výrobky. Vznikly na základě požadavků mých zákazníků, přátel a známých, kteří chtěli mít přehled o aktuální nabídce produktů. A také pro ty, kteří teprve hledají svého dodavatele kvalitní domácí drůbeže a zeleniny.

Historie

Zpočátku zde byla vlastní potřeba kvalitního domácího zboží s využitím stávajících zdrojů. A tak jsem si vykrmoval kuřátka, kachničky, králíky a občas i prasátko sám,“podomácku“. A když si člověk dělá něco pro sebe, tak kouká, aby to bylo kvalitní, čerstvé, zdravé… Vlastně se stává farmářem pro svou potřebu.

Stejné to bylo i s rostlinnými produkty. Jistě řada z vás zná, jak chutná čerstvě utržený salát z vlastní zahrádky. Tedy spíše z minulosti. Dnes i na vesnicích vyměnili lidé užitkovou zahrádku za úhledné zahrádky okrasné. A také i nedostatek potravin a jeho sortimentu pominul. Trh nabízí větší možnosti výběru, zákazník už nemusí “pěstovat-chovat“ může si vše koupit. Vše? Toť otázka..

Současnost

Stále chovám podomácku zvířátka – v současnosti drůbež a králíky. Stále pěstuji zeleninu zahrádkovým způsobem – bez chemie a v nejvyšší kvalitě. Jen s tím rozdílem, že radost z kvality a čerstvosti mají nyní i mí známý, přátelé, zakazníci…